Türkiye De Büyük Emlak Şirketleri Hangileridir?

Gayrimenkul, arsa, fabrika, depo vb. taşınmaz mallar sürekli olarak el değiştirerek alınıp satılmaktadır. Bu alışveriş mal sahibi ile alıcı arasında olduğu gibi, araya giren komisyoncu, eski adında tellaklar, yeni ve modern ismi ile gayrimenkul danışmanları ile gerçekleşmektedir. Gayrimenkul danışmanlarının bağlı bulundukları şirketlere emlak şirketleri denilmektedir. Günümüzde en büyük emlak şirketleri genel olarak Amerikan menşelidir. Bunlardan en yaygın olan ve Türkiye de büyük emlak şirketleri hangileridir? Sizler için mercek altına alıyoruz.

RE/MAX

Türkiye De Büyük Emlak Şirketi RemaxRemax firması, 1973 yılında kurulan ve günümüzde şuan en büyük gayrimenkul satışını gerçekleştiren tek firmadır. Dünya üzerinde en fazla gayrimenkul satışını gerçekleştiren Amerikan merkezli firmalardan biridir. 97 ülkede faaliyet göstermektedir. Dünya üzerinde 6.500 ofisi ve 100.000 profesyonel gayrimenkul danışmanı ile hizmet vermektedir. 1997 yılından beri ülkemizde faaliyet gösteren Remax firması, Türkiye’de 270’e yaklaşan ofis sayısı ve 3.500 profesyonel gayrimenkul danışmanları ile hizmet vermektedir. Remax ofisleri, kendi işini kurmak isteyen herkes ile gayrimenkul danışmanı olarak çalışabilmektedir.

TURYAP

Türkiye De Büyük Emlak Şirketi TuryapTuryap firması, Türkiye’de bulunan büyük emlak şirketlerinden Türk menşeli olan emlak firmasıdır. 1985 yılından, yurt dışındaki muadilleri incelenerek kurulmuş ve kurulduğu yıldan bu zaman kadar 324 Turyap ofisi ve profesyonel gayrimenkul danışmanları ile hizmet vermektedir. Birçok satılık ve kiralık portföyün bulunduğu websitesi ile yurt içi ve yurt dışında da hizmet vermektedir.

COLDWELL BANKER

Türkiye De Büyük Emlak Şirketi Coldwell Banker1906 yılında Amerika’nın San Fransisco şehrinde kurulan Amerika’nın en büyük emlak ofislerinden birisidir. Türkiye piyasasına henüz yeni girmesine karşın, yapılan hızlı atılım ve gelişim ile kısa sürede hızlı bir şekilde Türkiye piyasasına girmiş ve 115 ofisi ve profesyonel gayrimenkul danışmanları ile birlikte satış ve kiralama hususunda müşterilerine yardımcı olmaktadır. Bu hızlı yerleşme ve gelişim ile Türkiye’de ki emlak şirketleri arasında yerini almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.