Günümüz dünyasında kendini yenileyen ve gelişen teknolojiler sayesinde yeni iş olanakları ortaya çıkmaktadır. İnternet sayesinde birçok insan kendisine yeni ve ek iş olanakları sağlaya bilmektedir. Yeni iş ortamlarından birisi ise yazılımdır. Gelişen teknoloji şartlarında insanlar yeni yazılımcılara ihtiyaç duymaktadır, bu ihtiyaçlar doğrultusunda ise yazılım yaparak veya yazılım yapmayı öğrenerek insanlar kendilerine yeni ek gelir kapıları aça bilmektedirler. Bunun için bu konu altında birçok talep vardır. Günümüzde birçok teknoloji aletleri yazılımlar sayesinde çalışmaktadır. Gelişen ve kendini yenileyen teknoloji şartlarında yeni yazılımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Oluşan ihtiyaçları karşılaya bilmek için yazılımcılar yeni ve farklı yazılım yapmaya çalışarak bu ihtiyacı karşılamaya çalışmaktadırlar.

İnternette En İyi İnternet Siteleri

Günümüzde yazılıma olan talebin artmasından dolayı yazılım şirketleri yazılım yapmak isteyen insanlara, şirket çatısı altında internet siteleri açarak eğitim vermektedirler. İnsanlar bu sitelerden ücretsiz olarak bilgi ala bilmektedirler. Bu siteler sayesinde hem yeni bir iş öğrenirken hem de yazılımcı olmak için neler yapılması gerektiğinin püf noktalarını öğrene bilmektedirler. Yazılım şirketleri bu çalışmalar altında birçok insana eğitim vermişlerdir. Bu siteler sayesinde birçok insanlar iyi ve kaliteli yazılımcı olmuşlardır. Günümüzde yazılım hakkında eğitim veren bazı internet siteleri bunlardır:

  1. www.vyazilim.com
  2. developers.google.com
  3. code.org
  4. codecademy.com
  5. codeschool.com
  6. gelecegiyazanlar.turkcell.com
  7. stuk.io
  8. codecombat.com
  9. platzi.com
  10. baserails.com

Bu siteler sayesinde birçok insan yazılımcı olmuşlardır. Bu siteler günümüz yazılım siteleri arasından en iyi siteler arasında kendisine yer bulmuştur. Yazılım yapmak eğlenerek gelir kaynağı sağlamaya yol açsa da can sıkıcı yönleri de bulunmaktadır.

Sanayi de Yazılım

Günümüz sanayisinde fabrikalaşma olduğu bilinmektedir. Bu fabrikaların çalışması için makinalar gerekmektedir, her bir makinanın kendine has yazılım programları bulunmaktadır. Her bir makinaya ayrı ayrı yazılımlar yapılır bu yazılımlar makinanın ne üreteceğine göre değişmektedir. Gelişen ve kendini yenileyen sanayi sektöründe yeni makinalar ve bu makinalar için yeni yazılımlar talep görmektedir. Bu talep doğrultusunda büyük şirketler yazılıma ve yazılımcıya çok büyük miktarlarda yatırımlar yapmaktadır. Bu yatırımlar sayesinde üst düzey yazılımlar ve makinalar üretilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.